Doprava při akci - autobusy

Jelikož je rezervace měsíčnice vytrvalé od Kamenického Šenova nějaký ten kilometr a chceme, aby se naší akce zúčastnilo co nejvíce účastníků od těch nejmenších po zdatné důchodce, u většiny pěších tras využíváme k přiblížení účastníků k rezervaci autobusovou dopravu a lokálku. V prvních obnovených ročnících jsme využívali autobusy, které jezdily na klasických linkách, později jsme pro obohacení začali využívat autobusy historické, které zde jezdí do dnes. Zde je výčet dopravních prostředků, které vozily a některé vozí naše účastníky každým rokem:

Na začátku jsme využívaly autobusy z běžných linek, většinou Karosy

Později jsme využili služeb anglického autobusu Double Decker z Dopravního podniku Děčín. Bohužel kopce kolem nás byly pro tento autobus docela velké sousto a pokaždé se na autobusu něco porouchalo, takže v dalších letech již nebylo možné tento autobus objednat.

Dalším autobusem, který jsme využili, byla Škoda RTO v zájezdové úpravě od libereckého dopravce Ivana Pacáka

Několik let pro nás zajišťoval dopravu účastníků anglický autobus LeyLand z Dopravního podniku Ústí nad Labem

Mnoho let vozily naše účastníky z kulturního domu v Kamenickém Šenově na rozcestí Křížový buk autobusy Škoda RTO a Karosa ŠD11 v zájezdové úpravě od libereckého dopravce Ivana Pacáka.

V roce 2019 se naši účastníci vozili těmito nádhernými autobusy od firmy BUS LINE Semily.

V roce 2021, 2022 a 2023 kyvadlovou dopravu na trase kamenický Šenov - Křížový Buk a zpět zajišťovali RETROBUSY CHOMUTOV.

Doprava při akci - historická lokálka

U střední kilometráže tras jsme využili pro přiblížení účastníků také historickou lokálku. V dřívějších ročnících jezdila tato lokálka např. z Kamenického Šenova do Mlýnů, Kytlic, na Jedlovou nebo do zastávka Veselé pod Rabštejnem. V posledních letech jezdila  lokálka na trase Kamenický Šenov - Česká Kamenice. Provozovatelem trati i lokálky je Klub železničních cestovatelů.

Motorový vůz Hurvínek

V současné době se při akci a správně zvolené lokálkové trase můžete svézt tímto motorovým vozem.